لوگوی اصلی

چرا سجاده فرش های نو دارای پرز می باشد؟

فرش سجاده ای نو اصولا همراه با پرز می باشد. بسیاری از خریداران فرش مساجد از پرزدهی فرش سجاده ای خود گلایه میکنند و راه حلی سریع و مطمن برای رفع این مشکل جویا می شوند. اما آیا پرزدهی سجاده فرش امری طبیعی است؟ بله دلیل آن هم جنس نخ استفاده شده در سجاده فرش ، یعنی نخ آکرولیک می باشد. البته امروزه با تکنولوژی های جدید سجاده فرش ها را هیت ست کرده تا هم از نظر شفافیت و هم از نظر پرزدهی بهینه تر شوند. (برای آشنایی با اصطلاح هیت ست به صفحه لینک شده مراجعه کنید.)

سجاده فرش با کیفیت و خوب چقدر باید پرز بدهد؟

فرش سجاده ای با کیفیت باید به اندازه 1 تا 3 هفته پرز بدهد. پرزدهی سجاده رابطه مستقیم با رنگبندی سجاده نیز دارد. اصولا سجاده فرش های تیره پرزدهی بیشتری دارند.

بهترین کار برای رفع پرزدهی سجاده فرش چیست؟

بسیاری از افراد با استفاده از فرچه یا کیسه حمام یا انواع دیگر آن ، نسبت به رفع پرز سجاده فرش اقدام میکنند که ممکن است باعث تحریک شدن و پرزدهی بیشتر سجاده فرش شود. البته بعضی افراد نیز نسبت به شستشوی سجاده اقداماتی انجام میدهند که این کار لازم نیست. اما بهترین کار برای از بین بردن پرزدهی سجاده جارو کردن آن با جاروهای قدیمی ( جاروز شمالی یا جارو چوبی اصطلاحا) می باشد چون با جارو زدن راحت تر به نتیجه خواهید رسید.


فرش سجاده مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟