لوگوی اصلی

از جمله رنگ هایی که در فرش سجاده ای مشهدالرضا به کار می رود گردویی ، سبز ، زرشکی ، قهوه ای ، خاکستری ، سبز روشن ، و... می باشد

که هر کدام از  فرش سجاده ای ها بسته  به رنگی که دارند داری خصوصیاتی هستند و اثرات مختلفی را در روحیات مسجد و نمازگزاران و همین طور فضای روحانی مسجد دارند. این مسئله خیلی مهم است که رنگ سجاده فرش با پوشش دیوارهای مسجد ، در و پنجره های مسجد  و محراب آن همخوانی داشته باشد.

مثلا اگر محراب از رنگ های آبی ساخته شده باشد بهتر است از فرش محرابی با رنگ های آبی فیروزه ای یا سبز استفاده شود

اگر از سجاده رنگ سبز در مساجد و نمازخانه ها استفاده شود باعث ایجاد آرامش در مساجد می شود.

همچنین رنگ چراغ های مسجد(نور پردازی) مسجد نیز در حالت معنوی مسجد و همچنین انتخاب سجاده فرش میتواند مورد اهمیت قرار بگیرد.

قاعدتا فرش سجاده ای از نقش های خلوت و طراحی های زیبا و پر نقش و نگار ولی ساده تشکیل شده است به همین دلیل اگر مسجد پر رفت و آمد است توصیه می شود از رنگ های قرمز یا گردویی  برای مفروش کردن مسجد، نمازخانه یا اماکن متبرکه استفاده شود.چرا که این رنگ ها برای سجاده فرش مساجد پر رفت و آمد ،باعث میشود که کثیفی های آن دیده نشود و فرش سجاده ای کمتر شستشو داده شود.

اگر مسجد دارای محیطی تیره است بهتر است از رنگ های روشن برای فرش سجاده ای  مسجد استفاده شود.

رنگ سجاده فرش


فرش سجاده مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟