لوگوی اصلی

فرش سجاده ای سنتی از نوع کردی را فرش سجاده ای برمال می گویند.در یک یا دوقطعه قابل بافتن است که اغلب به رنگ های سفید و سیاه یا سفید و قهوه ای تولید شده و در بازار یافت میشود و طرح های به کار رفته شده در فرش سجاده ای برمال به دو دسته ی اصلی و فرعی تقسیم می شود.توجه و پرداختن به یک سنت و نماد قومی قبیله ای در فرش سجاده ای که در زندگی روزمره کرد ها کاربرد دارد میتواند برای تولید یک برنامه مذهبی کاربر پسند باشد

فرش سجاده ای برمال

یک فرش سجاده ای بافته شده سنتی و اصیل، حاصل  تلاش دوران زیادی  از زندگی یک یا چند بافنده فرش سجاده ای  و یا طراح است؛ یادگاری از رنج صادقانه نسل پیش برای آینده. هر بافته ای که امروز در اختیار ماست، در گذشته پذیرای خستگی انسان ها،  وسیله زندگی شان و هم صحبت و راوی داستان هزاران ساله آنها بوده است.

در واقع، هر بافته سنتی، دنیایی از رمز و رازها، معانی و نمادها و در عین حال، یک وسیله زندگی است و ریشه در فرهنگ و آداب و رسوم دارد. مونس تلاش بی وقفه انسان، از زایش بره ها و مراقبت از گوسفندان تا چیدن و شستن پشم و ریسیدن و بافتن و… . خلاصه اینکه ذره های وجود یک بافته تا نهایت انسجام، همواره بر دوش خالقان آن بودن است.که سخت ترین کار برای آن ها می باشد چرا که بافتن فرش سجاده ای رنج بسیاری میبرد.

دستگاه بافت سجاده فرش مخصوص است که مواد مورد نیاز آن نخ اکریلیک و انواع نخ های دیگر و یک طرح است که با آن یک فرش سجاده ای بافته می شود.


فرش سجاده مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟