لوگوی اصلی

شرکت فرش سجاده ای مشهدالرضا با بافنده و طراحانی که دارد می تواند با کیفیت ترین طرح های فرش سجاده ای در نقش ها و رنگ های مختلف بافته ، تولید و در اختیار مشتریان قرار دهد.بافت فرش سجاده ای به منظور فراهم اوردن طهارت و پاکیزگی مورد نیاز نمازگزار است.وزن فرش سجاده ای معمولا کم بوده و در عرض کم و طول زیاد تولید می شود.جنس نخ این فرش سجاده ای صد در صد اکریلیک بوده در در رنگ های سفید ، کرم ، فیروزه ای ، آبی ، سبز و... باطرحی برگرفته از نقش محراب بافته شده است.

دستگاه بافت سجاده فرش مخصوص است که مواد مورد نیاز آن نخ اکریلیک و انواع نخ های دیگر و یک طرح است که با آن یک فرش سجاده ای بافته می شود.

در اوایل اسلام فرش سجاده ای وجود نداشته و در ابتدای پیدایش آن، به این دلیل که سنت پیامبر نبوده، از سوی بسیاری از افراد و مسلمانان با آن مخالفت می‌شده مثلا در دوران و زمان خلافت بنی امیه سجاده‌ فرش ها را می سوزاندند. تا کسی فرهنگ نمازخواندن را ترویج ندهد. فرش سجاده ای را معمولاً بعد از نماز جمع (لوله یا تا) می‌کنند. از خرافات گذشتگان این بوده که اگر جانماز جمع نشود شیطان به روی آن خواهد رفت و نماز خواهد گذاشت.بافتن فرش سجاده ای باید با دستگاهی به نام دستگاه جولایی بافته شود که در آن به ندرت قطعات آهن یافت می شود و بیشتر از جنس چوب است به وسیله ی دو پایه روی زمین قرار می گیرد و بر روی آن چارچوبه سوار میشود

طرح اصلی فرش سجاده ای معمولاً محرابدار یا تشریفاتی است. نقش گنبد، غدیر و نیایش هم در سجاده فرش معمول است.


فرش سجاده مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟