لوگوی اصلی

تاریخچه دیوارکوب ها:

سجاده فرش یا فرش های دیوار کوب از تاریخی ترین و جذاب ترین نوع بافت است و در اصل به معنی ایجاد عکس به وسیله بافتن می باشد. یا بافتن یک عکس از یک منظره یا چهره.شاید منشا این سجاده فرش ها و دیوار کوب ها ایران بوده است. تاریخچه ی فرش سجاده ای دیوار کوب به دوران باستانی یونان در غرب می رسد که به این بافته و فرش سجاده ای دیوارکوب به صورت عنصر مهمی در دکوراسیون داخلی برای خانه ثروتمندان و ساختمان های مهم نگاه می کردند.

فرشهای دیوار کوب

تاریخچه ی فرش سجاده ای دیوارکوب فرانسه:
اولین نمونه های فرش و سجاده فرش که درفرانسه دیده شده است توسط شخصی به نام لویی در تاریخ یازدهم  سال ۱۲۵۴میلادی وارد فرانسه شد که ازجنگ های صلیبی در فلسطین باز می گشت. آن ها نمونه های بسیار ظریف و لطیفی بودند که در فرانسه به Sarrasinoisمشهور شدند.به خاطر اینکه  که شروع آن ها یک کشور عربی بوده است. لویی یازدهم در این جنگ اعراب را اسیر خود کرد. از آن زمان به بعد پادشاه ، یاران و اطرافیانش در تمامی جنگ ها و سفرها چه برای خوشگذرانی و چه برای جنگ، سجاده فرش و فرش ها و دیوارکوب ها را جهت تزئین خیمه ها واقامتگاه های اشغالی با خود می بردند. با این روش آن ها خود را در برابر سرما محافظت کرده و حس زیبایی را به مکان مورد نظرمی بخشیدند.


فرش سجاده مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟