لوگوی اصلی

نخ اکریلیک چیست؟

نخ اکریلیک در سجاده فرش از یک نوع ماده شیمیایی به وجود می آید که باعث می شود فرش سجاده ای جذب رنگ و مقاومت بالایی داشته باشد و در برابر نور خورشید کم رنگ نشود.

فرش سجاده ای صد در صد اکریلیک با فرش سجاده ای درصد دار چه تفاوتی دارد؟

  1. فرش سجاده ای صد در صد اکریلیک از جنبه ی دوام و مقاوم بودن،دارای مقاومت و طول عمر بالایی هستند.در صورتی که سجاده فرش های درصد دار از مقاومت کمتری برخوردار هستند.
  2. فرش سجاده ای اکریلیک از جنبه ی آب رفتگی یا کوتاه شدن،پس از مدت زیادی پاخوردگی و استفاده ، مقداری کم و ناچیزی کوتاه می شود که حائز اهمیت نیست.در صورتی که مابقی سجاده فرش ها این امر قابل مشاهده می باشد طوری که سبب کوتاه قد شدن فرش سجاده ای یا کج و معوج شدن آن می شود.
  3. در مسئله ی شستشو و خشک کردن سجاده فرش صد در صد اکریلیک در نور مستقیم آفتاب هیچ گونه تغییر رنگ یا اندازه ای مشاهده نمی شود. که این مورد در فرش سجاده ای در صد دار بر عکس است و ظاهر سجاده فرش مثلا رنگ ، جنس ، اندازه و... آن از بین رفته و یا تغییر میکند.
  4. فرش سجاده ای اکریلیک در برابر گرما و نور مستقیم خورشید مقاومتر عمل می کند به طوری که از ویژگی های فرش سجاده ای مشهدالرضا که آنرا از سایر فرش های سجاده ای متمایز می کند تست حرارت میباشد در حدی که میتوان یک اتوی داغ روی آن گذاشت و بدون تغییر برداشت در حالی که فرش سجاده ای در صد دار در اثر حرارت زیاد سوراخ شده و یا ذوب می شود و در نتیجه از بین می رود.
  5. از لحاظ ساییدگی فرش سجاده ای اکریلیک هیچگاه دچار تغییر نمیشود ولی در صد دار دچار خوردگی و پوسیدگی میشود. و از بین می رود.
  6. از لحاظ زیبایی رنگ فرش سجاده ای و روشن بودن آن،فرش سجاده ای صد در صد با درصد دار هیچگاه قابل قیاس نمیباشد.


فرش سجاده مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟