لوگوی اصلی

چگونه طول عمر سجاده فرش را افزایش دهیم؟

فرش سجاده ای مشهدالرضا با نخ صد در صد اکریلیک مقاومت بسیار بالایی دارد و همین طور یک طول عمر مفیدی دارد حال اگر ما در صدد نگهداری و سالم ماندن فرش سجاده ای تلاش کنیم خواهیم دید که طول عمر فرش سجاده ای افزایش می یابد.برای اینکه سجاده فرش طی حتی مدت طولانی و بعد از رفت و آمد های زیاد روی آن سالم بماند و مقاومت خود را به زودی از دست ندهد باید نکاتی را در مورد نگهداری فرش سجاده ای و افزایش طول عمر آن رعایت کرد تا طول عمر سجاده فرش ها افزایش یابد و زمان بیشتری از آن استفاده شود.این نکات عبارتند از:

  1. هفت الی ده روزی یکبار باید فرش سجاده ای با جارو برقی پر قدرت تمیز شود.
  2. فرش سجاده ای در خانه به هیچ عنوان شسته نشود.
  3. چنانچه فرش سجاده ای روی سطحی لغزنده پهن شده است و باعث سر خوردن و حرکت فرش سجاده ای می شود می توان از آستر های اسفنجی یا ترمز فرش سجاده ای استفاده کرد.
  4. جهت حمل و نقل فرش سجاده ای باید آنها را رول کرده و جابجا نمایید و هرگز آنها را تا نزنید چرا که باعث شکسته شدن سجاده فرش می شود.
  5. فرش سجاده ای نباید هیچگاه در محل ها و اتاق های مرطوب و نمناک گسترده شود چرا که این امر سبب پوسیده شدن فرش سجاده ای می شود.
  6. برای جلوگیری از رنگ پریدگی و زرد شدن فرش سجاده ای ،پس از شستشو آنرا در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
  7. برای نگهداری فرش سجاده ای در انبار باید آنرا لوله کرده و یک عدد نفتالین لابه لای آن قرار داده و درون پارچه ی نخی یا کتانی که ضد عفونی شده باشد،پیچانده و یک طناب دور آن ببندید.

فرش سجاده مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟