لوگوی اصلی

بافت اولین و پربازدیدترین فرش دستبافت در هتل عامری های کاشان با حضور میهمانان و گردشگران خارجی و داخلی هتل سرای عامری ها به پایان رسید.

به گزارش هتل جار:حدود 5 ماه طول کشید تا زحمات و پشتکار کاشانی ها در بافت نخستین فرش دستبافت در هتل سرای عامری ها به پایان برسد.

خانم قمصری بافنده این فرش و همچنین تعداد زیادی از میهمانان و گردشگران خارجی و داخلی هتل نیز در لا به لای تار و پود این فرش دستباف خاطرات خود را به یادگار گذاشته اند.

ابعاد: 1.5 × 2 متر

نقش:لچک ترنج کاشان

بافته شده با:نخ پشم و گل ابریشم

از اقدامات مهم کشورمان در سال های گذشته روال همیشگی روبه رشد جهانی شدن است. کشور ایران به منظور حضور در بازارهای جهانی در سرتاسر دنیا درصدد همکاری با سازمان تجارت جهانی برآمده و در حال حاضر یکی از اعضای ناظر این سازمان است. از مهمترین صنایعی باید در سال های طولانی مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد صنعت فرش دستبافت ایران علی الخصص کاشان است. نمودار توان رقابت صادراتی فرش دستبافت ۶۵ رجی ابریشمی اصفهان که مساوی با ۸۸/۰ است و این مسئله ی بسیار مهم خاطر نشان می کند که فرش دستبافت ۶۵ رج ابریشمی استان اصفهان در شرایط فعلی بازارهای جهانی دارای توان رقابت است.

منبع اصلی:کاشان نیوز


فرش سجاده مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟