لوگوی اصلی

از مهمترین جلوه های هنر و تمدن کهن ایران فرش دستبافت به ویژه فرش دستباف کاشان است.کیفیت رنگ ها و نقش های مختلف بر گرفته از آداب و رسوم و مذهب و همچنین منطقه از لحاظ جغرافیایی این سرزمین پهناور و وسیع یعنی ایران است.آوازه ی فرش ایران علی الخصوص فرش کاشان با قدمت سالیان دراز و طولانی در سرتاسر جهان گسترده است.

شرکت سهامی فرش ایران با بیش از 70 سال سابقه در زمینه ی مدیریت طراحی ، تولید و بازرگانی فرش ایرانی در سال 1384 برنده ی مناقصه ی فرشی به طول 6000 مترمربع در مسجد بزرگ ابوظبی امارات متحده عربی شد.

شرکت سهامی فرش ایران در سال 1390 طی تلاش و پشتکار فراوان و پیگیری های متمادی توانست این فرش که بزرگترین فرش دستباف جهان است را در کتاب رکورد های گینس ثبت کرده و گواهی آنرا دریافت کند.

فرش سجاده ای کاشان علی الخصوص سجاده فرش مشهدالرضا از مهمترین حرفه ها و مهارت های کاشانی ها در عرصه ی تولید فرش و فرش سجاده ای می باشد.کارخانه های سجاده فرش کاشان توانسته است بهترین فرش سجاده ای و فرش را در رقابت با کشور های خارجی تولید کند که این از افتخارات ایران است.

بزرگترین فرش جهان

تصویر گواهی کسب شده با عنوان بزرگترین فرش دستباف جهان متعلق به شرکت سهامی فرش ایران با فرشی باابعاد نزدیک به ۶۰۰۰ مترمربع که توسط شرکت سهامی فرش ایران تولید گردیده شده است. این فرش برای مسجد ابوظبی امارات در سال ۲۰۰۷ میلادی تولید شده است.


فرش سجاده مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟