لوگوی اصلی

الزاما سطح مسجد ، نمازخانه یا مصلی و در کل هر مکانی که قصد مفروش کردن آن به فرش سجاده ای را دارید ، باید کاملا خشک و بدون گرد خاک باشد که فرش سجاده ای را از قسمت پشتی تخریب نکند !

چند مشخصه را برای شما ذکر می کنیم :

  • سطح مورد نظر عاری از گچ ، آهک و خاک باشد.
  • بهتر است ابتدا موکت یا زیر انداز پهن کنید و پس از آن فرش سجاده ای را روی آن پهن کنید.
  • بعضی اوقات رول های فرش سجاده ای روی موزائیک و سرامیک کف اتاق بر اثر پاخوردگی حرکت می کند. برای جلوگیری از این مورد می توان آسترهای اسفنج مانند یا PVC نرم استفاده کرد. این آستر ها باید کوچکتر از ابعاد فرش سجاده ای باشد.
  • برای جلوگیری از رشد بید ، باید شیار های خالی بین موزائیک و یا سرامیک زیر فرش سجاده ای را پر کرد و از خالی بودن آن جلو گیری کرد.
  • برای جلوگیری از رشد بید در پشت فرش سجاده ای ، میتوان موادی مانند نفتالین ، نگزالت و همچنین تنباکو ( البته در حد نیاز نه بیشتر ) استفاده کنید.
  • در صورتی که فرش سجاده ای دچار بید خوردگی شد ابتدا سطح سجاده فرش را تمیز نبوده و سپس سطح بید خورده را ترمیم کنید تا در هنگام شستشو مکان های بید خورده تخریب نشوند.

در صورتی که تمامی موارد ذکر شده بالا را رعایت کنید ، فرش سجاده ای شما طول عمر بیشتری خواهد داشت.

منبع : نگین شایسته کاشان ( فرش سجاده ای مشهدالرضا)


فرش سجاده ای مشهد الرضا،تولید کننده انواع سجاده فرش،فرش سجاده ای و سجاده.

لینک های کمکی: صفحه اصلی ، گالری سجاده مشهدالرضا، وبلاگ سجاده مشهدالرضا و محصولات سجاده ، وبلاگ میهن بلاگ .

موضوعات وبلاگ : 

اخبار دنیای فرش ، اصطلاحات فرش و سجاده ، تاریخچه فرش و فرش سجاده ای ، دانستنی های فرش ، سجاده فرش بافی ، معرفی مساجد ، مقـایسه فـرش ماشینی با دستبافت ، مناسبت ها ، نگهداری از سجاده فرش ، چرا سجاده فرش؟