لوگوی اصلی

تا چند سال پیش هم همه ما خبر داشتیم که فرش سجاده ای و فرش ایرانی بهترین کیفیت را از هر لحاظی داشتند . اما این چند سال اخیر کیفیت محصولات کمی افت داشته و همچنین تبلیغات و رسیدگی مسئولین کمتر شده است که این امر باعث جلو افتادن رقبای خارجی فرش سجاده ای و فرش ایرانی شده است.

حال شاید برای همه شما این اتفاق افتاده باشد که از دوستان یا آشنایان خبری مبنی بر کپی برداری فرش سجاده ای ایرانی اصیل را شنیده باشید !

بله ! درست شنیده اید . این روزها خیلی از کشور ها و شرکت های خارجی از ما سبقت گرفته اند و دارند بهترین فرش سجاده ای و فرش را کاملا شبیه به فرش ایرانی و حتی با نام فرش سجاده ای ایرانی به فروش می رسانند . زمانی بود که کشور هایی مانند انگلستان و و کشور هایی در قاره آسیا و اروپا مشتریان پر و پا قرص ما ایرانی ها بودند ولی اکنون فریب کشور هایی دیگر را می خورند.

اکنون که این خبر ها پخش می شود تن فروشنده های فرش و  فرش سجاده ای که مجبور به پرداخت مالیات 9 درصدی هستند در صورتی که مشتریان خود را از داده اند به لرزه در می آید !

در هر صورت حال فرش سجاده ای و فرش ایرانی اصلا خوب نیست و بهتر برایتان بگویم که تاریخ انقضای آن در حال اتمام است . صادرات به کشور های خارجی بسیار کم شده است و بافندگان و فروشندگان با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند . در کشوری مانند آلمان در سال های پیش حدود 360 مرکز و فروشنده وجود داشت که بدبختانه امروزه به 35 نفر افت شدید داشته که بدبختانه تر 10 نفر آن افراد هندی هستند !

میرزا زاده تبلیغات را امری مهم  در راستای بازگشت جایگاه قبلی تلقی می کند و اعلام کرد :

برای بازگشت هویت فرش و فرش سجاده ای ایرانی در آسیا و اروپا باید به تبلیغاتی که پایه علمی و اصولی بیشتری داشته باشد توجه بیشتری کرد.

ما امیدواریم که در روز ها و ماه های آینده محصولات ایرانی به جایگاه اصلی خودش بازگردد .


لینک های کمکی :

فروش ویژه فرش سجاده ای   /   درباره نگین شایسته کاشان   /   محصولات فرش سجاده ای   /   تماس با شرکت چهت سفارش

برترین موضوعات :

معرفی مساجد   /   دانستنی های فرش   /   اخبار دنیای فرشفروش ویژه فرش سجاده ای