لوگوی اصلی

یکی از اصلی ترین مراکز تجمع مسلمانان خرمشهر مسجد جامع خرمشهر می باشد . به قدری این مسجد هائز اهمیت است که تا بعد از جنگ ایران و عراق هنوز هم به عنوان مرکرز اتحاد مسلمانان است و همچنین یکی از بزرگترین مسجد های خرمشهر می باشد . این مسجد در دوران جنگ ایران و عراق نقش بسیار بزرگی را ایفا کرده است .

این مسجد با نمای آجری اش حالتی زیبا به خودش گرفته است و همچنین در زمان های قدیم در امتداد یکی از بازارهای شهر قرار داشته و به همین دلیل مردم زیاد از این مکان عبور می کرده اند .

فرش سجاده ای مسجد جامع خرمشهر

مسجد جامع خرمشهر یکی از بهترین و زیبا ترین مسجد های ایران است که به عنوان 30 هزارمین اثر تاریخی در سال 1390 به ثبت رسید . این مسجد در سال 1348 تغییر یافت و با اضافه شدن یک تکه زمین مربعی به ضلع آن به وضع کنونی تغییر یافت .

این به مسجد به دلیل هشت سال دفاع مقدس به عنوان "نماد مقاومت" شناخته می شود . پس از باز پس گیری شهر خرمشهر مسجد جامع نیمه سالم بود . همچنین این مسجد قبل از اشغال شهر به عنوان مرکز فرماندهی و تدارکات شهر محصوب می شد و نقش مهمی را در جنگ ایفا کرده بود .

این مسجد که حالا سمبل مقاومت و ایستادگی است ، در مدت 35 روز مقاومت مردم به عنوان ستاد مردمی ، مرکز تبادل اخبار ، اورژانس محرومان و محل نگهداری موقت شهدا بوده است .

این مسجد شهدای بزرگی مانند محمد جهان آرا ، بهروز مرادی ، بهنام محمدی و محمد دشتی را در خود پرورانده است .

همچنین شما می توانید برای آشنایی با دیگر مساجد مرتبا با سایت فرش سجاده ای مشهدالرضا در ارتباط باشید و مطالب مربوط به دسته معرفی مساجد را دنبال کنید . ما تمامی مساجد نامی ایران را به صورت معرفی نامه در سایت قرار می دهیم .


فروش ویژه فرش سجاده ای   /   درباره نگین شایسته کاشان   /   محصولات فرش سجاده ای   /   تماس با شرکت چهت سفارش

برترین موضوعات :

معرفی مساجد   /   دانستنی های فرش   /   اخبار دنیای فرش